שינה, קניה נבונה, איכות חיים
מקש ועד זהב: ההיסטוריה של כלי המיטה תפתיע אתכם

מצעים

דרך ארוכה עשו כלי המיטה המכונים "מצעים" בתרבות האנושית. לפני אלף שנים הם היו עשויים מקש, עלים או פרווה של בעלי חיים, בימי הביניים הם היו נחלתם של עשירים בלבד, בעת המודרנית הם הפכו לסמל סטטוס בחברות מסורתיות ועברו בירושה, עד שהשנה פורסם שבבית מלון יוקרתי באיטליה אורחי הסוויטה הנשיאותית מוזמנים לישון על מצעי פשתן שבהם שזורים, לא פחות ולא יותר, סיבי זהב במשקל 24 קראט.

אלא שלזהב אין באמת השפעה על איכות השינה, התייחס מומחה שינה לפרסומים, וניפץ את הפנטזיה. נהפוך הוא - עם השנים התגבשה ההבנה ששינה איכותית מתקיימת על מצעים בהירים, מתוחים היטב שעשויים מבד כותנה איכותי. לכן, לא כדאי להתאכזב אם ידכם אינה משגת ברכישת מצעי זהב איטלקים, בד"ר גב יש מגוון מצעים איכותיים שיבטיחו לכם שינה איכותית.

כך, למשל, סט המצעים הקלאסי מדגם NEW YORK שמעוצב בסגנון מודרני לבן חלק, עשוי 100 אחוזי כותנה, סאטן איכותי שהוא בד רך במיוחד שארוג בטכנולוגיית אל קמט עם צפיפות חוטים של TC300. הדגם הזה מתאים גם למזרונים גבוהים במיוחד וזמין בשלוש מידות. הבד מנדף זיעה ומתאים במיוחד לאקלים המקומי, מה גם שהוא מיוצר בישראל.

שמיכות

הידעתם? בבריטניה מאפשרים לעובדים לקחת מפעם לפעם "יום שמיכת פוך" (Duvet Days) שהוא יום אחד או יותר בשנה, בו העובדים יכולים לטלפן לבוס בבוקר ולהודיע שהיום הם נשארים בפוך ולא מגיעים לעבודה, למרות שהם לא

חולים ולא הודיעו על כך מראש. גם במדינות בהם יום שמיכת פוך איננו מקובל, הוא הפך לביטוי שמתאר יום כזה שבו כל מה שאתה רוצה זה להישאר במיטה, ולהתפנק בלי סיבה מיוחדת. ואם כבר לקחת יום כזה אז כדאי ששמיכת הפוך תהיה שווה את חוסר הנעימות מול הבוס.

שמיכת החורף הזוגית  SOFT TOUCH של  ד"ר גב מתאימה למשימה. זוהי שמיכה רכה במיוחד, במילוי סיבי הולופייבר, קלת משקל, אוורירית ונושמת. השמיכה היא דו צדדית - בצדה האחד היא עשויה מיקרו פליז מפנק ומחמם ובצד השני עשויה מיקרופייבר. תפירת קווילט איכותית מבטיחה שהמילוי שלה לא יזוז ממקומו ויתאפשר פיזור חום אחיד על כל שטח הפנים. שמיכות אחרות של ד"ר גב מתאימות ל"יום שמיכת פוך" גם בעונת הקיץ ובעונות המעבר.

 כריות

כמו הסדינים, כך גם הכריות הראשונות בהיסטוריה היו ממולאות בקש, והן נמצאו לראשונה בקברים עתיקים במצרים. במרוצת השנים, ולפני המהפכה התעשייתית, קשה היה לתפור כריות, למלא ולצבוע אותן ולכן הן נחשבו ליצירת אמנות, שאפשרית רק לעשירים ובני אצולה. עם המצאת המכונות הפכו הכריות למוצר נפוץ בכל בית, ואף זכו למעמד בפולקלור ובתרבות הפופולארית.

כך, למשל במנהג "קרב כריות" שמתאר משחק ילדים שמשתובבים תוך הטחת כריות שינה זה בזה על המיטה, או במונח "Pillow talk" שמתאר "שיחת כריות" אינטימית המתרחשת בין בני זוג. כרית מושלמת לשיחת כזאת היא הכרית Hug Me של ד"ר גב. זו כרית שינה אורתופדית, עשויה מוויסקו אלסטי ובד אלוורה, וניתנת לחיבוק בכל תנוחת שינה בזכות המבנה הייחודי שלה שהופך אותה למצוינת עבור מי שישנים על הצד.

 

כרית נוספת מומלצת מבית ד"ר גב היא כרית הג'ל GEL SENSE, כרית ויסקו  אורתופדית עשויה מוויסקו אלסטי איכותי בצד אחד, ושכבת ג'ל עם אפקט קירור בצד שני. שכבת הג'ל תורמת לחלוקת המשקל ולקירור הכרית והוויסקו מתאים ללילות החורף, כך שלכרית יש צד חורפי וצד קיצי והיא מתאימה לכל עונות השנה.