שינה, ישיבה, גב
נוחות ובטיחות דור 3.0: ד"ר גב לגיל הזהב

בגיל הזהב החשיבות של שמירה על השלד והשריר היא משמעותית. היא יכולה למנוע או להפחית נזקים, כמו בעיות שרירים ובעיות אורטופדיות או לפחות להקל עליהם. בעיות אחרות, שמצריכות תשומת לב בגיל הזהב הן ירידה בצפיפות העצם, דליות ברגליים ודלקת מפרקים העלולים לגרום לקשיים ולפגוע באיכות החיים. על מנת למזער נזקים כדאי להיעזר במוצרים תומכים שמציעים פתרונות אורטופדיים . אלה יכולים לשפר את איכות החיים באופן משמעותי ולהקל על סימני הגיל השלישי.

כורסת הקימה החשמלית מדגם סטנד אפ פינקל (PINNACLE) של ד"ר גב היא אחד מהפתרונות הללו. מעבר לפונקציונאליות ולנוחות שמציעה הכורסה בצפייה בטלוויזיה או בקריאת עיתון, היא גם רב תכליתית ומעוצבת לסיוע בקימה ושכיבה. הפינקל כוללת מנגנון SAFE SEATING - מנגנון בטיחות בלעדי לד"ר גב שמבטיח ישיבה בטוחה. השליטה בכורסה מתבצעת באמצעות שלוש מערכות מנועים שנשלטים כל אחד בנפרד: מנוע להדום הרגליים המרופד, מנוע שכיבה לשליטה על משענת הגב עד למצב שכיבה ומנוע קימה לשליטה במושב עד להרמתו למצב קימה, באופן שמקל על המשתמש.

בד"ר גב ניתן גם למצוא מיטה מתכווננת חשמלית שמתאימה מאוד לבני הגיל השלישי. המיטה, מדגם סלבריטי (CELEBRITY), היא מערכת שינה מעוצבת הכוללת ראש מיטה בריפוד מפנק ונוח, ארגז מצעים גדול ומואר המקל על ההתמצאות ושלט אלחוטי שמאפשר התאמה אישית לתנוחות וזוויות משענת הראש והרגליים, בנפרד, להקלה ומקסימום התאמה לשלד ולשריר.

מעבר למוצרים החיוניים, כמו כורסאות טלוויזיהבסיסי מיטה ומזרונים, בד"ר גב ניתן למצוא גם עזרים יומיומיים שיכולים להקל על בני הגיל השלישי. מכשיר העיסוי לכפות הרגליים של יצרנית הומדיקס מדגם הפוט שיאצו (FMS-GAH), למשל, הוא פתרון להקלה ורגיעה יומיומית. המכשיר מציע למשתמש עיסוי תאילנדי באמצעות לחץ אויר על כפות הרגליים וכדוריות ייחודיות שמצופות בג'ל. התוצאה היא עיסוי רך, נעים ומקצועי להתאמה אישית בשלוש עוצמות שונות, כולל חימום מפנק בכל שלב ביום.

בעבר, בני הגיל השלישי סבלו מבעיות אורטופדיות  רבות שהשביתו את שגרת היומיום שלהם, אבל בימינו אין סיבה לוותר על איכות חיים וישנם פתרונות רבים בכל התחומים, שישאירו את בני הגיל השלישי בכושר ועם מרץ כדי ליהנות מהנכדים ומהחיים.