ישיבה, קניה נבונה, איכות חיים
נוח או יפה? עיצוב מצוין מציע את שניהם

מה הופך עיצוב פנים למצוין? כשהוא מאזן בין שני אלמנטים שחשובים כמעט באותה מידה: יופי ונוחות. כשאישה או גבר מתלבשים ממש יפה אבל בוחרים נעליים לא נוחות, כל היציבה משתנה וכך גם המראה. את העיקרון הזה צריך להחיל גם על עיצוב הבית, ואין סיבה להתפשר על אף אחד משני המרכיבים.

עיצוב נכון וטוב מאזן בין שני אלמנטים שחשובים כמעט באותה מידה: יופי ונוחות, ואין סיבה להתפשר על אף אחד משני המרכיבים. איך עושים את זה? למשל, שולחן הסלון מדגם CITY של ד"ר גב, שמעוצב בקו טרנדי ועכשווי, תוך שימוש בקווים אליפסים עם רגליים נמוכות בקו אלכסוני הוא דוגמא לכך.

השולחן עשוי מעץ ושומר על צבעו החום כהה בגימור מבריק ואלגנטי, טרנד השנים האחרונות בעולם עיצוב הבית. ולשולחן הזה יש גם נוח: הוא כולל גם חלל פתוח שמאפשר אחסון עיתונים או שלטים, כדי להימנע מבלגן על גבי השולחן, ללא מגירה שהייתה מקנה לו מראה חנוק וכבד. שולחן CITY מציע עיצוב מודרני ופונקציונאליות מקסימלית, ולכן מוצלח מבחינה עיצובית.

כזאת גם מערכת הישיבה מדגם PINNACLE מבית ד"ר גב, שמציגה ספה דו מושבית ותלת מושבית של המותג האמריקאי LAZYBOY. המערכת, בצבעה הלבן ובריפוד עור, מעוצבת ברמה גבוהה מאוד והיא יותר מעוד ספה. ראשית, מדובר במערכת ישיבה אורתופדית ומתכווננת. בדגם התלת, המושב האמצעי קבוע ושני המושבים בצדדים נפתחים למצב שכיבה. בדגם הדו מושבי שני המושבים נפתחים למצב שכיבה, באמצעות מנגנון ידידותי וקל לתפעול.

המושבים נתמכים על ידי קפיצי פלדה לתמיכה ועמידות לאורך שנים, בסיס המערכת בנוי מעץ ותפרי המערכת כפולים. כלומר, הגימור של מערכת הישיבה הוא ברמה הגבוהה ביותר והרי ידוע שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

מערכת ישיבה נוספת שמשלבת בין שני האלמנטים ותשדרג כל עיצוב הוא דגם הסלון  SCARLETT- מערכת ישיבה פינתית עם 2 ריקליינרים ששמה את המילה נוחות ליד המילה עיצוב ויופי.

טיפ עיצובי של ד"ר גב: כשאתם מעצבים פינת ישיבה בסלון בחרו שטיח בגודל המתאים, לא קטן מדי ולא גדול מדי. איך יודעים מה הגודל הנכון? הימנעו מהצבת שטיח רק מתחת לשולחן הסלון מבלי לתחום את מערכת הישיבה כולה. אלא, מקמו את השטיח מקו מערכת הישיבה דרך שולחן הסלון והלאה עד סיום השטח המיועד. בצורה הזאת השטיח תוחם את חלל מערכת הישיבה,

 מחבר עיצובית בין הספות לשולחן, מגדיל את השטח מבחינה ויזואלית וגם יוצר אינטימיות בזמן השימוש.