שינה
כיצד לנקות מזרון בצורה הטובה ביותר?

כיצד מנקים מזרונים? זו שאלה שהרבה אנשים היו רוצים לקבל את התשובה אליה. מזרון אינו פריט שקל לשמור נקי, אתם מבלים עליו מספר שעות כל לילה והוא עלול להתלכלך מדברים שנשפכים עליו במיוחד אם יש לכם ילדים. שמירה על מזרון נקי תאריך את החיים שלו ותדאג לכך שיראה ויריח כמו שצריך.

ישנן מספר דרכים לשמור על מזרון נקי ולהלן כמה עצות על איך לנקות כתמים ממזרונים שמשהו נשפך עליהם.


כיצד לנקות כתמים ממזרון:

אם למרות מיטב המאמצים שלכם עדיין המזרון מתלכלך ונהיה עליו כתם, עליכם ללמוד איך לנקות את המזרון נקודתית בצורה טובה. הדבר הראשון שיש לדעת הוא שלחות מכל סוג שהוא יכולה להיות מזיקה מאוד, כיוון שלחות יכולה לגרום להתפתחות של עובש בתוך המזרון. לכן כדאי תחילה לנסות שיטות של ניקוי יבש לפני שפונים לנוזלי ניקוי שונים להוצאת הכתמים.

פתרון הניקוי הראשון הוא לערבב חומר ניקוי המיועד לבדים עם מים עד למצב של בועות, יש להשתמש רק בבועות (יבש) ולשפשף בעזרת ספוג את הכתם. לכתמי דם או שתן ניתן לטפוח על המזרון עם מגבת לבנה ספוגה במי חמצן. זכרו שאם מזרונכם אכן נרטב בתהליך יש לדאוג ליבש אותו לחלוטין לפני שמכסים אותו שוב עם מצעים.

כיצד לשמור על מזרון נקי:

אחזקה שגרתית היא הצעד הראשון בניקיון מזרון. ראשית מומלץ לקנות כיסוי שיגן על מזרונכם מהשחיקה היום יומית הרגילה, אם אתם מעוניינים ביותר ביטחון תמיד תוכלו לרכוש כיסוי עמיד למים שישמור על מזרונכם מנוזלים למינהם. זה כל כך הרבה יותר פשוט לכבס כיסוי מזרון מאשר לשפשף החוצה כתמים ממזרון מלוכלך.

מומלץ להפוך את המזרון בצורה סדירה על מנת להבטיח שחיקה אחידה, הפכו את מזרונכם ובנוסף החליפו בין ראש ורגלי המזרו. אם אתם כבר שם כדאי ומומלץ להוציא את שואב האבק מהארון, לחבר את האביזר המתאים ולשאוב את שני צידי המזרון. לסובלים מאלרגיות, בעיקר לאלרגים לאבק, מומלץ לבצע תהליך זה לעיתים תכופות יותר.