ישיבה, גב
כסאות מחשב לבית - לשמור על הגב

אנשים אשר עובדים מהבית, או מפעילים עסק ממשרד קטן יכולים לבלות שעות רבות כל יום מול המחשב בישיבה על כסאות מחשב. ישיבה ממשוכת בכסאות שמעוצבים לא כראוי יכולה לגרום לפציעות בשרירים ולכאבי גב, בגלל תמיכה לא מספקת לגוף היושב. להלן כמה נקודות שכדאי להתחשב בהן כאשר בוחרים כסאות מחשב לבית או כסאות משרדיים למקום העבודה.

דאגו לתמיכה מספקת, כזו שתשמור על העקמומיות הנכונה של עמוד השדרה שלכם. ללא תמיכה זו חוליות הגב עלולות להינזק וללחוץ על עצבים מסויימים ובכך לגרום לעוויתות שרירים. תמיכה מתאימה גם מורידה את הלחץ שיכול להיווצר מתחת לירך הגורם לעצירה זרימת הדם לרגליים. מחירם של כסאות אורגונומיים, המעוצבים על מנת להתאים את עצמם לגוף בצורה מלאה, עלול להיות יקר, אך הוא משתלם לאורך זמן בבריאות השלד והשרירים.

שימו לב לגובה הישיבה, ישיבה נכונה בגובה מתאים תאפשר ליושב להניח את שתי כפות רגליו בצורה מלאה על הריצפה וכן תאפשר ישיבה כך שהיריכיים נמצאות במקביל לרצפה. שימו לב ברכישת כסאות משרדיים לכך שהם אכן מאפשרים את כיוונון גובה הישיבה.

חישבו על משענת הגב, עליה לתמוך בעמוד השדרה שלכם ובצורתו הטבעית. בכסאות המשרדיים הנפוצים משענת הגב הינה עד מתחת לגובה הכתפים ולעומת זאת ניתן למצוא כסאות מנהלים בהם ישנה בדרך כלל משענת גב גבוהה יותר או משענת ראש. כסאות איכותיים יותר יהיו בעלי מנגנון שיאפשר להטות בזווית קלה את משענת הגב לאחור לישיבה נוחה ובריאה יותר. כסאות בעלי ידית המאפשרת למשענת הגב להישאר חופשית כלומר, לנוע קדימה ואחורה יחד עם תנועת היושב יהיו טובים יותר שכן תנועה כזו מעודדת את זרימת הדם ואת גמישות הגב ושיחרור החוליות.

כמו כן חשוב לבחור מושב כסא נוח, כזה שיאפשר ישיבה של לפחות שעתיים ברצף. מושבים של כסאות זולים יתבלו ישחקו במהירות, כסאות איכותיים יותר ישרתו אתכם מספר שנים. קצהו הקדמי של המושב צריך להיות עם עיקול כלפי מטה כדי שלא יווצר מצב בו הדם נעצר ולא זורם לרגליים בישיבה ממושכת . בנוסף היקף המושב אמור להתעקל כלפי מעלה בכדי לתמוך בצורה מלאה באגן ובכך לחלק את הלחץ בצורה אחידה.

משענות הידיים של כסאות משרדיים צריכות להיות גם הן בעלות יכולת התאמה כך שיהיו למעלה בעת מנוחה ולמטה בעת עבודה עם מקלדת.

באתר ד"ר גב תוכלו למצוא מגוון רחב של כיסאות בהתאם לצרכים שלכם.