שינה, קניה נבונה
צריכים מזרן חדש? כמה להשקיע? ובמה?

קניית מזרן חדש היא לא מאורע שכיח במיוחד, אבל כיוון שמדובר באיכות השינה ובבריאות הגב שלנו מומלץ מאוד לבצע סקר שוק ולבצע רכישה מושכלת

מתי אנחנו צריכים מזרן חדש?

אורך חייו הממוצע של מזרן הוא כ - 10 שנים. הזמן להחליף מזרן הגיע אם אתם מתעוררים עם כאבי צוואר או גב, או מתקשים להשלים 8 שעות שינה רצופות בלילה
כמו כן, אם קשה לכם להירדם ואתם מתהפכים במיטה ומתקשים למצוא תנוחה נוחה לשינה כנראה, שאתם צריכים להתחיל לחשוב על מזרן חדש, כי המזרן שלכם לא מסוגל לתמוך בגופכם כראוי. מזרנים ישנים משימוש יסבלו משקעים בחלקים מסוימים. בשינה על מזרנים שסיימו את חייהם תקומו עייפים וחסרי אנרגיות.
לפני שאתם רצים לקנות מזרן – חשוב לדעת: 
מזרנים הם לא עניין של מה בכך ולא משהו שכדאי להקל בו ראש. 
מעל הכל, אל תתפשרו על הנוחות שלכם. נסו את המזרנים לפני הקניה. שכבו במספר תנוחות על כמה מזרנים פוטנציאליים ובחרו את הנוח ביותר לכם, שכן לא כל מזרן יתאים לכל אדם.
כמה להשקיע?
ההשקעה הכלכלית שיכולה להיות במזרן פרוסה על תחום די רחב.
מחירם של מזרנים איכותיים יחלו ב 4,000 ₪ ויותר, אבל המחיר שלהם ישתלם אם תבחרו לכם את המזרן המתאים ביותר לגופכם. 
בסיס המיטה הינו עוד פריט שיש לתת עליו את הדעת, אם המשטח עליו מונח המזרן הינו פגום רצוי להחליף אותו. רעשים או חריקות של הקורות התומכות במזרן הינן סימן שהגיע הזמן להחלפה. 
*במידה ואתם שומרים את בסיס המיטה, שימו לב למידות הבסיס בקניית מזרן בלבד, אל תקנו מזרן שיהיה גדול מידי לבסיס הקיים.

ובכלל...
תחזוקת מזרן חשובה! במזרנים חדשים כמו במזרנים ישנים, יש להקפיד להפוך את המזרן על פי הוראות היצרן ולמנוע על ידי כך שחיקה מיותרת. כיום קיימים מזרנים שאין צורך להפוך אותם - מזרנים בטכנולוגיית No Flip. 
*קנו מזרן בעל פתחי אוורור בצדדיו שיאפשרו לו למנוע התפתחות של עובש בתחתית המזרן.
וכמה טיפים לסיום: 
מצאו את החנות הקרובה לביתכם ולכו יחד עם בן/ת זוגכם להתרשם ממגוון הדגמים האפשרי. בחנות בדקו את המועמדים הפוטנציאלים. הרגישו בנוח לשכב על המזרן ותגיעו להחלטה משותפת, כיום קיימים גם מזרנים בעלי דרגת קושי שונה בשני צידי המזרן, דבר המאפשר לשני בני הזוג לקבל מזרן לפי ההעדפות האישיות של כל אחד ואחת. זכרו כי השינה היא חלק חשוב מאוד בחיינו, מזרן טוב יכול לשפר את השינה באופן קיצוני ובכך להעלות את איכות חייכם ולשפר את מצבכם הבריאותי.